best free css templates


HİZMETLERİMİZ

Alexandrite Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon aleksandrite beylikdüzü

Alexandrite Lazer Epilasyon

ALEXANDRiTE LAZER EPİLASYON UYGULAMASI ÖNCESİNDE BİLMENİZ GEREKEN FAYDALI BİLGİLER

ALEXANDRiTE ile yapılan uygulamalar ne kadar sürüyor?

Uygulamanın yapılacağı vücut bölgesine bağlıdır. Örneğin üst dudak uygulaması çok kısa bir zamanda, yaklaşık 10 dakika, sonlanırken, bacaklardaki uygulama için, her oturum için yaklaşık 40 dakika hesaplanabilir. Burada belirtilen sürelerin tahmini rakamların tahmini olduğunu unutmamak gerekir.

ALEXANDRiTE ile yapılan kalıcı epilasyonlarda kaç oturum gereklidir?

Vücudumuzdaki kılların yaşam evreleri üç döneme ayrılır.

BÜYÜME EVRESİ-GEÇİŞ DEVRESİ-DİNLENME EVRESİ

Sadece büyüme devresinde bulunan kıllara uygulama yapılabilmektedir, bu da tüm kılların yaklaşık olarak %20 -30 una karşılık gelmektedir. 6-8 hafta sonra vücudumuzun başka bölümlerinde ki kıllar farklı bir büyüme evresine girerler ve uygulama yapılabilir hale gelir. Bundan dolayı kalıcı bir epilasyon uygulaması gerçekleştirmek amacıyla birden fazla sayıda uygulama gerekir.

ALEXANDRİTE ile yapılan uygulamalarda epilasyon ne kadar kalıcıdır?

Uzun zaman aralıkları ve takibe dayalı yapılan araştırmalarla, Alexandrite ile elde edilen kalıcı kıl kaybının diğer klasik uygulamalardan daha uzun sürdüğünü ortaya koymaktadır. Bu araştırmalarda tespit edilen bulgular tüm uygulamalar karşılaştırıldığında Lazer uygulamasının diğer yöntemlere göre üstünlüğünü göstermiştir. İlk uygulamalardan sonra görülen kıl yoğunluğunda ki azalma 6-8 seans sonra çok daha belirgin olmaya başlar. Ancak yapılan tüm uygulamalar öncesinde bu konu ile ilgili kesin bir öngörüde bulunmak mümkün değildir. Kalın ve koyu renkli kıllar lazer uygulamasından daha fazla faydalanırlar.

ALEXANDRiTE uygulamasında lazer teknolojisi nasıl etki gösterir?

Özellikle ALEXANDRiTE teknolojisinde kullanılan ışığın dalga boyu diğer teknolojilerden farklıdır. Burada kullanılan lazer ışığının oluşturduğu ısı ve dalga boyunun mekanik etkisine bağlı olarak kıl folleküllerinde bulunan melanositlerin çoğalmasını durdurur. Bundan dolayı gelişim evresindeki kılın hücresel çoğalması sonlanır, böylece uzaması da durur. Lazer ışınlarının etkinlik göstermesi ancak hücresel çoğalmanın olduğu büyüme evresinde gerçekleşmektedir.

Ayrıca lazer ışınlarının yaydığı dalganın melanosit (kıla rengini veren melanin adlı renk pigmentini yapan hücreler) hücrelerini etkilemesi için bu hücrelerin kıl kökünde bolca bulunmaları yanısıra koyu renkli olmaları gerekmektedir.

Ne kadar koyu renk ve ne kadar kalın kıl, o kadar melanosit ve o kadar lazer etkisi yaratır.

Hazır bu ALEXANDRiTE teknolojisinden konuşurken şunları da söylemekte fayda olacaktır. Bu cihaz hem FDA hem İSO ve hem de CE belgesi ile kullanıma sunulmuştur.

FDA (Amerikan Federal İlaç Birliği) onayını alabilen cihazlar veya ilaç ürünleri Amerika da kullanılması yasal olarak mümkün olan ürünlerdir.

İSO (İnternational Organization For Standardization) bu etiketi taşıyan ürünler, Uluslararası Standart Organizasyonun mevzuatlarına uygun olduğunu gösterir.

CE (Confirme European) bu etiketi taşıyan ürünler, Avrupa ürün mevzuatına uygun olduğunu gösterir.

Uygulama öncesi nelere dikkat etmeliyim?

Uygulamadan 3-4 hafta öncesinde ve sonrasında YOĞUN güneşlenme ve solarium kullanılması uygun değildir.

Uygulamadan 14 gün öncesinde uygulama alanının başka fiziksel veya kimyasal yöntemlerle epilasyonu veya ağdalanması önerilmemektedir.

Yüz uygulamalarında yüzün makyajsız ve çok temiz olması gerekmektedir.

Cilt yüzeyinin koruyucu tabakası olarak görev yapan ve cilt asidi olarak adlandırılan tabakanın iyi çalışmasını sağlamak amacıyla günlük su tüketimimizi 1,5-2 litre olması sağlanmalıdır.

Uygulama esnasında ağrı veya dayanılmaz bir acı hissi olacak mı?

ALEXANDRiTE cihazı ile yapılan uygulamalarda cilt yüzeyini de soğutmak amacıyla DCD (Dynamic Cool Device) teknolojisi devreye girdiğinden uygulama esnasında oluşan ısıdan danışanlar etkilenmezler. Kişisel değişiklikler göstermekle birlikte hafif bir çimdiklenme veya karıncalanma hissi olabilir, ancak uygulama yapmaya engel olacak öncesi veya sonrası bir durum merkezimizde şimdiye kadar yaşanmamıştır. Bu konuda endişesi olan danışanlarımıza cihazla deneme uygulaması yaparak yardımcı oluyoruz.

Yaz aylarında yapılan kalıcı epilasyon uygulamalarında nelere dikkat etmeliyiz?

ALEXANDRiTE cihazı ile yapılan uygulamalarda her zaman ki güneşlenme kurallarına uymak koşuluyla, uygulama yapılmasında herhangi bir kısıtlama yoktur. Genel olarak güneş yanıklarına neden olacak durumlardan uzak durulmasında faydalı olacaktır. Buna bağlı olarak güneşlenmek için seçilen zamanın kısa olması ve uygulama alanın uygun bir koruyucu krem ile desteklenmesi yeterli olacaktır. Bundan dolayı yaz aylarında yapılacak ve tatil planlarınıza engel olabileceğini düşündüğünüz konuları uzmanlarımızla paylaşmanızda büyük fayda sağlayacaktır.

Kalıcı epilasyon yapacak merkezleri seçerken nelere dikkat etmem gerekir?

Öncelikle bu tip merkezlerin MEDİKAL veya TIBBİ olmasını dikkat etmelisiniz. Çünkü bu tip merkezler Sağlık Bakanlığına bağlı çalışırlar, ruhsatlı yerlerdir. Bundan dolayı bağlı olmak zorunda oldukları mevzuatları gereği yıllık olarak rutin denetimlere tabi tutulurlar. Bu denetimler esnasında hem çalıştırdıkları personelin uzmanlıkları hem de kullanılan cihazların sertifikaları ve yıllık kontrolleri araştırılır. Bu tip merkezlerin fiziki koşullarının da yeterli hijyen ve düzende olması gereklidir.
Son yıllarda artan talep doğrultusunda, bu ve buna benzer uygulamalar yaptığını belirten birçok merkezin topraktan mantar çıkarcasına çoğaldığını danışanlarımızda görmektedirler.

Danışanlarımızın mevzuat uzmanı olmadıklarını düşünürsek durumun ne kadar kafa karıştırıcı bir durum olduğunun farkındayız.
Ancak, aşağıdaki gibi bir sorgulama size yardımcı olabilir
Uygulama öncesinde mutlaka, uygulamayı yapacak kişi ile birebir görüşme yapılmasında çok büyük fayda vardır.

Ayrıntılı yapılan bu görüşmede kişinin kendisi ile verdiği bilgiler ve gösterdiği cihaz ile sizde oluşan güve duygusunu değerlendirmenizde gerektiğini unutmayın.

Yapılan aşırı reklamlara çok fazla itibar etmeyin, birinci ve ikinci jenerasyon cihazlar arasındaki farklar çoğu zaman teknik ayrıntıdan ibarettir.

Kullanılacak cihazların sertifikasyonlarını araştırın. FDA-İSO-CE gibi, masaüstü cihazların yeterli soğutma sistemine sahip olmayabilir.

Yapılacak uygulama ortamının sizde oluşturduğu ilk izlenim çoğu zaman güvenebileceğiniz bir ölçüt olarak görebilirsiniz.

Uygulama ile ilgili size ne gibi sözler verilmekte, çok dikkatli olun… Abartılı paket uygulamaları ve kampanya fiyatlarına, temkinli yaklaşmanızda fayda vardır.

Yapamayız diyenden değil, her şeyi yaparız diyenden sakının.
Çoklu alan uygulamalarından öncesinde öncelikle küçük alanlarla işe başlayın.
Merkezde veya merkezin internet sitesinde daha önceki uygulamalarla ilgili bir referans bölümü var mı, varsa bu kişilerin bıraktıkları notlar ne kadar samimi…

Size yapılacak işlem öncesinde merkezin bu işlemle ilgili bir onam (danışan ile merkez arasında imzalanan güven mektubu benzeri bir belge) formu var mı, varsa burada size hangi sorular sorulmakta ve sizden ne istenmekte... Çünkü söz uçar yazı kalır…


 ALEXANDRİTE LAZER EPİLASYON 
SIK SORULAN SORULAR 
RUBİ ESTETİK BEYLİKDÜZÜ 

Lütfen...

Sağlığınızı ilgilendiren durumlarda lütfen uzman bir doktorla görüşünüz.

Hasta Hakları

Eşitlik, güvenlik, bilgilendirme, reddetme ve bilgi isteme hakkı vardır.

Kurum Hakkında

Danışanlarımızın dış güzelliklerini ve sağlıklarını da korumak ve katkıda bulunmak.

Address                 

Barış Mah. Samsun Cad. REA İş Merkezi No:37/A
(Beylikdüzü Fiat/ Birmot arkası)
Beylikdüzü - İSTANBUL

İletişim

Email: info@rubisaglik.com
Telefon: (0212) 872 82 92
                (0212) 872 60 61
Cep       : 0 531 105 63 73
Faks      : (0212) 871 20 21