make a website


HİZMETLERİMİZ

MEDİKAL CİLT BAKIMI

Medikal Cilt Bakımı Beylikdüzü

Medikal Cilt Bakımı

1- Cilt bakımı nedir?
Cilt bakımı, profesyonel ürünler ile bir uzman tarafından cilt tipine uygun ürünler seçilerek yapılan bir işlemlerdir.

2- Cilt tipleri nelerdir?
Toplam beş çeşit cilt tipi vardır. Bunlar, kuru cilt, hassas cilt, karma cilt, yağlı cilt ve son olarak normal cilt tipidir. Kuru cilt; gerginleşen, donuk bir renk alan ve kuruluğun şiddetinin artması ile pul pul dökülmelerin yaşandığı cilt tipidir. Hassas cilt; normal cilde oranla yapılan bakımlara karşı daha duyarlı olan ve alerjiye meyilli reaksiyonlar gösteren cilt tipidir.

Genellikle açık tenli ve renkli gözlü kişilerde daha sık ranstlanır. Yağlı cilt; genel olarak vücut hormonlarının dengesiz çalışması nedeniyle oluşur ve ergenlik çağında ortaya çıkar. Genelde fazla yağlanmadan dolayı parlak görünümdeki ciltlerdir. Akne ve sivilcelerin en çok oranda kendini gösterdiği cilt tipidir. Karma cilt; hem yağlı hem kuru ciltlerin özelliklerini bir arada bulunduran cilt tipidir. Genelde burun ve alından oluşan T bölgesi yağlı ve yanak bölgesi kuru olan cilt tipleridir. Normal cilt; tüm cilt tipleri arasında en sorunsuz cilt tipleridir. Kuruluk yağlanma gibi sorunlar yoktur. Bu tür cilt tipi nadiren görülür. Rastlanma oranı, Dünya üzerinde %2’dir.

3- Cilt tipi nasıl belirlenir?
Her cilt farklı bir yapıya sahiptir. Bunu belirlemek için uzman bir kişi tarafından cilt analizi yapılarak, cilt tipi belirlenir.

4- Cildim için nelere dikkat etmeliyim?
İlk olarak cildimiz için sağlıklı beslenmeli, uyku düzenine dikkat etmeli, cilde zarar vereceğini düşündüğümüz faktörlerden de kaçınmalıyız. Bu faktörlere örnek olarak; sigara dumanına maruz kalma, güneşin zararlı etkilerinden korunmama, aşırı makyaj uygulamaları ve cildin gerekli temizliğinin yapılmaması sayılabilinir.

5- Cilt temizliğinde sabun kullanmak doğru mu?
Cilt temizliği için sabun kullanılması doğru bir tercih değildir. Çünkü sabun, cildin ph dengesini bozar, gözeneklerin tıkanmasına neden olur ve gözeneklerin içindeki yağ birikintisini cilt altına iterek akne veya sivilcelenmeye sebebiyet verir.

6- Cilt temizliğinde hangi ürünler kullanılmalıdır?
Eğer kuru cilt tipine sahipseniz temizleme sütü, yağlı ve karma cilt tipine sahipseniz temizleme jeli kullanılmalıdır. Cilt temizliğinden sonra cilt tipine uygun tonik kullanılabilinir.

7- Cildiniz için kullandığınız ürünlerin ph değeri ne olmalıdır?
Cilt için kullanılan ürünlerin ph değerleri 5.5 olmalı.

8- Elastin ve Kolajen kaybının nedeni nedir?
Elastin ve kolajen cilde genç görünümünü ve canlılığını veren liflerdir. Bu lifler, yaş ilerledikçe elastikiyetlerini ve fonksiyonlarını kaybederler. Bu nedenle, ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelir. Ayrıca sigara dumanı gibi dış faktörler de elastin ve kolajen kaybının nedenleridir.

9- Yağ bazlı ve Su bazlı ürün arasındaki fark nedir?
Yağ bazlı ürünlerde, yağ oranı su oranına göre daha fazladır. Kişinin cildi eğer kuru ise, cildin yağ dengesini sağlayabilmek için , yağ bazlı ürünler kullanması tavsiye edilir. Su bazlı ürünlerde ise, su oranı ürünün içeriğindeki yağ oranına göre daha fazladır. Kişinin cildi yağlı ise kullanması gereken ürün içeriği su bazlı olmalıdır. 


MEDİKAL CİLT BAKIMI RUBİ ESTETİK BEYLİKDÜZÜ

Lütfen...

Sağlığınızı ilgilendiren durumlarda lütfen uzman bir doktorla görüşünüz.

Hasta Hakları

Eşitlik, güvenlik, bilgilendirme, reddetme ve bilgi isteme hakkı vardır.

Kurum Hakkında

Danışanlarımızın dış güzelliklerini ve sağlıklarını da korumak ve katkıda bulunmak.

Address                 

Barış Mah. Samsun Cad. REA İş Merkezi No:37/A
(Beylikdüzü Fiat/ Birmot arkası)
Beylikdüzü - İSTANBUL

İletişim

Email: info@rubisaglik.com
Telefon: (0212) 872 82 92
                (0212) 872 60 61
Cep       : 0 531 105 63 73
Faks      : (0212) 871 20 21