how to build a website for free


HİZMETLERİMİZ

KILCAL DAMAR VE VARİS TEDAVİSİ

Kılcal Damar ve Varis Tedavisi

Kılcal Damar ve Varis Tedavisi

Kılcal damar veya varis tedavileri problemin büyüklüğüne, derinliğine kişinin yaşına, cinsiyetine göre değişen uygulamalarla tedavi edilebilir. İlaç enjeksiyonları, lazer tedavileri, radyo frekans tedavileri cerrahi işlemler de seçenekler arasındadır.

İşlem öncesi hastanın US (ULTRASONOGRAFİ) bakısı ile damar yapısı değerlendirilmeli derin ve yüzeysel olarak sorun derecelendirilmesi yapılmalıdır. Damar sorunları sadece estetik olarak değerlendirilmeyecek kadar çeşitli ve önemlidir. Tedavi yöntemlerinden biri olan sklero terapi de yapılan damar içi enjeksiyonlarla ilaç-hava karışımı (köpük) damar duvarlarının büzüşüp kapanmasını sağlar. Kapatılan hasarlanmış damar vücut tarafından doğal olarak sindirilir. Varisli bölgenin genişliğine göre enjeksiyon sayısı ve seans sayısı değişmektedir.

Diğer tedavi yöntemlerinde de amaç aynıdır. Radyofrekans ve lazer tedavilerinde damar içinden veya çeperinden yüksek ısı ile damar büzüştürülerek kapatılır.

Tedavilerden sonra morluk, kızarıklık, şişlik, ağrı, hassasiyet, kaşıntı gibi geçici etkiler olabilir. Bu etkilerin yanı sıra işlem yapılan bölgede renk değişikliği (hiperpigmentasyon) oluşabilir, oluşan leke probleminin geçmesi yaklaşık 1-2 yıl sürebilir. Bunun oluşmaması için koruyucu etkili ve cildi özel güneş kremleri ile desteklemek gerekir. İşlem sonrası bir bandaj veya varis çorabı giyilmesi tedavinin etkinliğini arttıracaktır. İşlem sonrası kişi günlük hayatına devam edebilir, yalnız tercihen 1 hafta karın içi basıncı arttıran işlerden kaçınılmalıdır (Ağır spor, ağır ev işleri gibi). Gebelik, alerjisi olanlar, yüzeysel veya derin damar tıkanıklığı olan kişilerde, böbrek, karaciğer, akciğer yetmezliklerinde tedavinin uygulanmaması önerilmektedir.

Terapiden sonra yürümek çok önemlidir, hastamız en az 15 dk. yürümelidir.


KILCAL DAMAR ve VARİS TEDAVİSİ RUBİ ESTETİK BEYLİKDÜZÜ

Address                 

Barış Mah. Samsun Cad. REA İş Merkezi No:37/A
(Beylikdüzü Fiat/ Birmot arkası)
Beylikdüzü - İSTANBUL

İletişim

Email: info@rubisaglik.com
Telefon: (0212) 872 82 92
                (0212) 872 60 61
Cep       : 0 531 105 63 73
Faks      : (0212) 871 20 21